تست تشخیص کامپیوتری ناکاتا چیست ؟

این تست یکی از بهترین تست های تشخیص بیماری بدون عارضه جهان است این تست بر اساس طب سنتی و طب چینی کارمی کند . مخترع آن فردی بنام ناکاتا است و لذا تست بنام تست تشخیص ناکاتا معروف است .
در این تست ، تکنسین 24 نقطه مشخص از دست ها و پاهای بیمار را توسط الکترودهای ویژه آزمایش می کند و انرژی الکتریکی نقاط فوق که نقاط مخصوص طب سوزنی است به کامپیوتر داده می شود و با توجه به اینکه هر دو نقطه هم نام از طرف راست و چپ نشانگر عملکرد یک ارگان مهم بدن می باشد لذا اختلال در عملکرد ارگان می تواند در انرژی نقاط طب سوزنی اندازه گیری شده تاثیر بگذارد و چون بر اساس طب شرق ارگانهای بدن مثل قلب ، ریه ، کبد ، کیسه صفرا ، طحال ، معده و کلیه و ... وظایف بخصوصی در بدن دارند ، اختلال هر کدام از آنها منجر به اختلال عملکرد آنها خواهد شد . مثلاً اختلال عملکر کیسه صفرا منجر به افزایش چربی و میگرن خواهد شد و اختلالات کلیه منجر به اختلالات استخوان و آرتروز خواهد شد .
nakata-1


دیاگرام بالا تست تشخیصی کامپیوتری یکی از بیماران را نشان می دهد هر بلوک نشانگر انرژی دو نقطه اندازه گیری شده می باشد سبزها طبیعی ، آبی ها کم انرژی و نارنجی پر انرژی می باشد که هر دو غیر طبیعی هستند بلوک نارنجی نشانگر بیماریهای روده بزرگ مثل کولیت می باشد و آبی سمت راست نشانگر بیماری کیسه صفرا که بیمار را مستعد افزایش چربی( کلسترول و تری گلیسیرید ) و سردرد میگرنی میکند آبی سمت چپ نشانگر بیماریهای روده کوچک مثل ورم معده و اثنی عشر و بیماریهای التهابی مفصل مثل روماتیسم مفصلی می باشد .
برای درمان کافی است نقاط طب سوزنی کانالهای غیر طبیعی سوزن زده شود و پس از چند جلسه تست مجدد نشانگر بهبودی بیمار خواهد شد برای مثال تست مجدد بیمار فوق پس از شش جلسه درمان کاملا نرمال شده است .

nakata-2